24 Mayıs tarihinde Letsupload tüm dosyalarımızı silmiştir. 7 yıldır Turbobit vermemizin amacı hiçbir dosyamızı silmemesi ve uzun ömürlü olarak saklamasıdır. Durumunuz müsait ise premium almanızı tavsiye ediyoruz. Bu süreçte Turbobit'in yanına alternatif olarak artık Uptobox linkleri veriyoruz. Eskiye yönelik linkleri güncellemeye devam ediyoruz. Bu nedenle de yorumlara geç dönüş yapıyoruz ve günlük paylaşımımız oldukça azaldı. Süreç ile alakalı desteğiniz için teşekkür ederiz.
Karanlık Mod

Güncel Alet Çantası

CCleaner

PC Temizlik Programı

Flash Player

Flash Oynatma Aracı

Skype

Videolu Görüşme Programı

Aimp

MP3 Oynatma Programı

Internet Download Manager

Gelişmiş İndirme Yöneticisi

Microsoft Office

Ofis Yazılımı Tüm Sürümleri

Photoscape

Kolay Resim Düzenleme

Adobe Photoshop CC 2020

Prof. Resim Düzenleme

Mozilla Firefox Quantum

Hızlı İnternet Tarayıcısı

Google Chrome

Güvenli İnternet Tarayıcı

avast! Tüm Sürümleri 2019

En Hızlı Antivirüs Programı

Kaspersky Internet Security

Güçlü Antivirüs Programı

uTorrent Pro

Torrent Dosya İndirici

Nero Platinum 2020

Güçlü Disk Yazdırma

Daemon Tools Ultra Türkçe

Sanal Disk Oluşturma

Foxit Reader

Hızlı PDF Okuyucu

Adobe Acrobat XI Pro

Popüler PDF Programı

K-Lite Mega Codec Pack

Sistem Kodek Paketi

DirectX 12
 - DirectX 9
Microsoft DirectX Sürücüleri

WinRAR

Arşivleme ve Arşiv Açma


Buyur-indir'i ne için tercih ediyorsunuz?

Şuradasınız: Anasayfa » Anlatımlar / İpuçları » Bilgisayarımızın hızını nasıl arttırabiliriz ?

Bilgisayarımızın hızını nasıl arttırabiliriz ?


Anlatımlar / İpuçları   MoonWaLker   22-01-2016, 22:46   2   
Bilgisayarımızın hızını nasıl arttırabiliriz ?

Bilgisayarın yavaşlamasının pek çok sebebi var. Öncelikle kullanım süresinin artması buna bir etken. Yani zaman. Zaman bilgisayarı yaşlandırıyor diyelim aynı canlılarda olduğu gibi. Bilgisayarı kullandıkça pek çok program yüklüyoruz, kaldırıyoruz veya bilgisayarın sistemi çalıştıkça dosyalar yedekliyoruz, ayarlar yapıyoruz. Bunların hepsi küçük küçük üst üste biriktiğinde bilgisayarın zaman içinde yavaşlamasına neden oluyor. İlk aldığımızda hatırlayın, bir resim işleme yazılımını açıp, bir yandan müzik dinleyip, bir yandan yazı programını çalıştırıyorduk. 7/8 sayfayı tarayıcıda aynı anda açabiliyorduk. Ama 6 ay sonra, 1 yıl sonra sistem yavaşlıyordu. Pek çok kullanıcı bilgisayarım çok yavaşladı diyerek bilgisayarına format atıyor. Bu da bir yöntem elbette. Ama çok gerekli değil.

Bilgisayarın sistemini temizleyen ve hızlı çalışmasını sağlayan bir takım araçlar var. Bunlardan en popüleri CCleaner yazılımı. Türkçe desteği olan bir yazılım bunu söyleyeyim öncelikle. Sitemizden aşağıdaki linkten istediğiniz versiyonunu temin edebilirsiniz.

CCleaner indir

Programı açtığınızda hemen sistemi temizleyebilirsiniz. Windows uygulamalar sekmesindeki tüm seçenekleri işaretleyebiliyoruz. Ayrıca tarayıcılar üzerinde bir takım temizlikler yapıyor. Kullandığımız Firefox, Chrome gibi tarayıcıların bütün daha önceki yedeklemelerini, şifreleri veya geçmişi diğer dosyaları temizleyebiliyor. Bunları da seçmemiz gerekiyor.

Bilgisayarı temizledikten sonra CCleaner sabit disk dışında aslında bir yandan çok önemli olan Windows'un kayıt defteri olan Registry bölümlerine de müdahale edebiliyor. Ancak bu biraz daha dikkat edilmesi gereken bir detay. Bunun için kayıt defteri sekmesine tıklıyoruz, sorunlar için tara ve ardından da seçili sorunları çöz düğmelerini tıklamamız yeterli oluyor. Bu sayede bilgisayarın tüm, kaba tabiri ile beynindeki sorunları çözmüş oluyoruz. Ve bilgisayarımız bu sayede daha hızlı çalışmaya başlıyor. Bu işlemleri yaparken de bir yandan çok önemli verilerimizi korumakta fayda var. Yedeğini almakta fayda var. Şimdiye kadar ben hiç kimseden duymadım CCleaner'in bir zarar verdiğini. Ama her zaman tetikte olmakta fayda vardır. CCleaner son derece pratik ve bilgisayarın performansını arttıran temizlik yazılımıdır.
Bilgi

Yorum sistemi sadece üyelere açıktır. Üye olduktan 24 saat sonra yorum yapabilirsiniz.

Ziyaretçi
Ramazan Emre 25 Temmuz 2019 19:13
Cevap basit, Ubuntu kurun görün o zaman çöp bilgisayar nasıl canlanıyor...


Ziyaretçi
Eyüp 5 May 2018 22:18
Süper anlatım olmuş çok sağolun 


Yasal uyarımız için burayı inceleyebilirsiniz. Telif hakkı ve iletişim için: (iletisim[at]buyur-indir.com)

Sitede bulunan full programlar ve full oyunlar, tanıtım amaçlı sizlere sunulmuştur. Beğendiğiniz ürünleri üreticisinden satın almanızı, bu sayede onlara katkıda bulunmanızı tavsiye ederiz.